Shiatsu kujutab endast tervistavat ja profülaktilist teraapiavormi, mis sarnaneb nõelraviga. Kuid nõelte asemel kasutab massöör oma tööks sõrmi või peopesasid. Shiatsu, kui Jaapani üks tuntuim teraapia vorm on välja kasvanud Hiina traditsioonilinst meditsiinist. Shiatsu`t kirjeldatakse ka kui ”tähelepaneliku puudutuse kunsti”, mis aitab luua keha ja meele harmoonia. Teraapia toimub matil meditatiivses lõõgastavas atmosfääris.
Shiatsu teraapiaga stimuleeritakse keha iseeneslikku paranemisvõimet, mille tulemusena paraneb organismi enda elujõud. Kui Ki või Qi (eesti k. eluenergia) vool läbi meridiaanide on sujuv, on inimene terve. Teraapia käigus, liikudes vajutades mööda bioaktiivseid punkte, vabastakse blokeerunud energiat meridiaanide kanalites ning vaevused taanduvad.
Shiatsuteraapia aitab ravida paljusid terviseprobleeme nagu stress, kurnatus, unetus, ainevahetushäired, selja-, kaela- ja peavalu, lihaspinged, liigesteprobleemid jpm. Järjepidev shiatsuteraapia mitte ainult ei vähenda haiguste sümptomeid, vaid omab ka profülaktilist toimet oma tervise eest hoolitsemisel. Lääne meditsiini kohaselt rahustab shiatsu autonoomset närvisüsteemi, mille tulemusena väheneb stress ja suureneb stressitaluvus. Samuti paranevad vere-ja lümfiringe, lihaste toonus ning siseorganite funktsioonid, tugevneb immuunsüsteem.
Seanss kestab tavaliselt kas 1h või 1,5h. Selga on vaja panna liigutusulatust mitte piiravad kehasõbralikust materjalist treeningriided ja jalga sokid.