On üsna levinud arvamus, et kui beebi on umbes 5-6-kuune, siis on sobivaim aeg unekooliga alustada, sest selleks ajaks on nende ööpäevarütm (sisemine protsess, mis reguleerib une- ja ärkveloleku tsüklit) välja arenenud. Unustatakse ära, et beebide une areng ei ole lineaarne – kui sa “õpetasid” oma 6-kuuse beebi magama, siis ei tähenda see seda, et ta paari kuu pärast jälle arenguliste muutuste pärast tihemini üles ei ärka. Seega, tegelikult ei olegi olemas seda ideaalset hetke, mil beebi võiks su tehtavatele muudatustele vastuvõtlikum olla, vaid olulisem on mõista, mis on beebide ja väikelaste une juures eakohane ning neid sellekohaselt toetada.

Õige aeg on siis, kui mõni harjumuseks kujunenud viis või korraldus enam ei toimi, mille tõttu beebi uinumine on raskendanud ja vajad alternatiivseid võtteid. See võib juhtuda imikueas või siis, kui su laps on hakanud käima.

Meie unenõustaja, Livia

Unenõustaja, Livia Mordant, on sertifitseeritud 05/2021 Holistilise Unenõustamise Programm, tase 6 (Holistic Sleep Coaching Program Level 6). Samuti on ta Rahvusvahelise Unenõustajate Liidu (International Association of Child Sleep Consultants) liige.

Milline on unenõustamine?

  • Unenõustamisel saad 1:1 tuge ja konsultatsiooni, saad konkreetseid vastuseid, põhjendusi ja lahendusi, mis sobivad just sinu lapsele, sulle ja kogu perele.
  • Meie unenõustaja Livia unenõustamine on last austav ning põhineb unebioloogial, teaduslikel uuringutel, isiklikul kogemusel ja erialasel haridusel.

BRONEERI AEG 15 MIN TASUTA EELNÕUSTAMISEKS

TUTVU UNEPAKETTIDE JA HINNAKIRJAGA