45. PEATÜKK:“Pinguta-Lõdvesta”

Vahepeal on palju vett merre voolanud. Koos sellega olen ka voolanud piki treeninguid reeglina ikka kaks korda nädalas ja muudkui selline maksimum 40 minutit korraga.

Treeninud oleme nii Ericu kui Maaritiga. Aga Maaritiga treeningutest on üks eriliselt meeles, kus me mõtisklesime sportimise olemuse üle. Nimelt vahepeal on tundunud selline seaduspära kehtivat, et suur pingutus on õige treening. Et pead ikka väga pingutama ja pidevalt. Tavaelus pead ka olema kogu aeg pinges nagu raudlatt jne. Aga kui Sa kogu aeg pingutad ja kordagi ei lõdvesta – siis tegelikult on olukord halb, sest mõistlik vahekord on elus ikka selline et pinguta, aga õpi ka lõdvestuma. Ja Maaritiga treenisimegi seda kuidas lõdvestuda. 

Igasugused lindid ja oma keha ära kasutav treening, palju matil ja palju ka ikka puhtaid võimlemisharjutusi. Lõpu võimlemise-jooga kombo lõpeb aga reeglina selliselt, et Sa oled nagu märg rätik, mille me nüüd väänasime välja ja võta üks hetk ja lihtsalt ole. Ma olen siis reeglina juba täiesti pikali, blokk on selja alt ära võetud ja siis vedelengi seal võimlemissaali põrandal nagu märg kalts, silmad kinni ja tuju hea. Aga selle eest on korraks tõeline rammestus, umbes selline õrn hetk enne magama jäämist, kus Sa veel ei ole magama jäänud, aga kohe suigud. 

Ja vot sellist lõdvastamist ma pole kunagi enne õppinud. Julgen seda soovitada ka pärissportlastele – vahel võib olla, et kõik on nagu õige, tehakse roppu moodi trenni ja arendatakse ennast ja tehakse kõiki harjutusi järjest paremini ja suuremate raskusetega jne. Aga kui lõdvestumine ära jääb, siis ma kardan, võib ära jääda ka tulemus.

Panen siia viimase pildi juurde ka vererõhumõõtmisest – see oli enne trenni. Nii et ärge siis unustage lõdvestuda, mu head lugejad.

Jätkub…..

Sinu Arst Tervisestuudio personaaltreenerite toimetamisi saad jälgida siin:

https://www.facebook.com/Tervisestuudio
http://tervisestuudio.ee/

Broneeri aeg Dr Anneli Talviku vastuvõtule

Loe ka teisi Toomas Luhatsi blogi peatükke