Süda. Üks keha kõige elutähtsamaid ja töökamaid organeid. Iga päev pumpab see keskmiselt  8000 l verd. Selline ülesanne nõuab tugevat südant, sõna otseses mõttes. Seega võite ette kujutada, kui tähtis on terve süda.

Probleem on selles, et raske on aru saada, millal meie süda liigub ebatervislikule teele, kuni on liiga hilja. Võite olla sale, kuid see ei tähenda tingimata, et teil pole südame-veresoonkonna haiguste ohtu. Fakt on see, et südame tervise säilitamiseks peame järgima tervislikku eluviisi ja toitumist.

Sina ja su süda – söö mõlema eest

Toit, mida sööme, mõjutab südant. Kui me joome kofeiini, siis süda kiireneb. Kui sööme liiga palju küllastunud rasvu, kipub meie süda jääma rasvadesse.

Rasvumine on südamehaiguste peamine riskitegur ning seda seostatakse sageli kõrge vererõhu ja diabeediga – mõlemal võib olla negatiivne mõju südamele.

Suurenenud rasvkoel, mida tuntakse ka keharasvana, on südamele kahjulik mõju isegi siis, kui olete noor. Südame-veresoonkonna häirete uurimisel on leitud, et lapsepõlves kogunenud rasvkude mõjutab täiskasvanuikka jõudes südame struktuuri.

Kuid unustage negatiivsus. Milline dieet oleks kasulik meie südamele?

Vahemere dieet on pälvinud tähelepanu selle kasuliku mõju tõttu südame tervisele, sest Vahemere dieet mängib rolli vere rasvasisalduse reguleerimisel. Tõenäoliselt ekstra neitsioliiviõli, Vahemere dieedi põhikomponent, võib sellega kuidagi seotud olla. Miks? Ekstra neitsioliiviõli sisaldab palju polüfenoole, mis tõstavad hea, kõrge tihedusega lipoproteiini (HDL) kolesterooli taset. Need polüfenoolid toimivad ka antioksüdantidena, vähendades potentsiaalselt kahjuliku madala tihedusega lipoproteiini (LDL) kolesterooli oksüdatsiooni ja kaitstes seega südameinfarkti või insuldi eest.

Terve südame säilitamine ei sõltu ainult meie geenidest. Hea südame-veresoonkonna tervise säilitamiseks peame arvestama oma toitumise, elustiili ja ümbritseva keskkonnaga.

Meie Südametervisepakett on loodud südame tervise ennetavaks kontrolliks.

TUTVU HINNAKIRJAGA JA BRONEERI AEG