Perearstikeskus
Back

Kui kaua te plaanite tervena elada?

Meie ravimeeskond aitab parandada tervist ja elukvaliteeti. Suuname Teid eluviiside muutmise teekonnal, aga seda arsti pilgu all. Pakume teadmist ja teadlikkust, mis aitab püsida terve – beebieast kõrge vanuseni.

Toitumine

Toitumine
Seadke oma süda maailma südamepäeval esikohale!
Süda. Üks keha kõige elutähtsamaid ja töökamaid organeid. Iga päev pumpab see keskmiselt  8000 l verd. Selline ülesanne nõuab tugevat südant, sõna otseses mõttes. Seega võite ette kujutada, kui tähtis on terve süda. Probleem on selles, et raske on aru saada, millal meie süda liigub ebatervislikule teele, kuni on liiga hilja. Võite olla sale, kuid […]

Loe rohkem

Toitumine
Vegantoit on alati tervislik!?
Kui Eestis võib veel mõndade arvamusliidrite suust kuulda arvamusi justkui oleks vegantoitumine puudulik või ebatervislik, siis mitmetes teistes riikides vastupidiselt soovitatakse täistaimset toitumist kehakaalu korrigeerimiseks, krooniliste haiguste riski vähendamiseks või koguni juba tekkinud haiguste tagasipööramiseks. Eesti toitumisuuringust lähtudes võib arvata, et keskmise eestimaalase toitainepuudused tavapärasel segatoidul on suuremad kui mitmekesiselt toituval veganil.  Vegantoitumise kohta on […]

Loe rohkem

Toitumine
Peremeditsiini eriarst Anneli Talvik selgitab, milliseid tervisekahjustusi tekitavad dieedid
Kevade lähenedes hakkab dieeditööstus tuure koguma, meedia kajab  “20kg kaalu alla 2kuuga”lubadustest. Paljud proovivadki kevadel dieeti pidada, arstid aga ravivad terve aasta jooksul neid, kellel dieedid tervist on rikkunud. 

Loe rohkem

Toitumine
4. märts – Ülekaalulisuse päev
4. märts on pühendatud maailmas üha suurenevale ülekaalust tulenevate probleemide teadvustamisele. Nüüdseks on teada, et ülekaalu juurpõhjused on palju suuremad ja sügavamad kui ainult liigsöömine ja vähene liikumine.

Loe rohkem

Toitumine
JÕULUVANA KINGIKOTTI: KINGI RÕÕMU, KINGI TERVIST!
Juba rahvatarkus ütleb “Hea tervis on õnneliku elu aluseks”, sest terveks olemine teeb meid rõõmsaks ja paneb silmad särama.

Loe rohkem

Toitumine
TOOMAS LUHATSI BLOGI “VERINE RÕHK”
55. PEATÜKK:  “Naiste trenn” Oma seni viimase võimlemise tegin ma Ele-Ly Järveperaga. Tuntud ka kui https://m.facebook.com/personaaltreenerEleLy/ või Instagrammis pt_elely. Üldiselt teen ma ikka oma Eric Braueriga liigutusi, aga meil on selline meeldiv võimalus, et aegajalt raputame ennast mugavustsoonist lahti ja teeme midagi erakordset ja võimleme kellegi teisega. 

Loe rohkem

Toitumine
TOOMAS LUHATSI BLOGI “VERINE RÕHK”
54. PEATÜKK: “Trennis käimise kunst” Kui Sa lugeja päris aus oled, siis tegelikult on natukene ju selle Verise rõhu uudsuse võlu kadunud? Ei ole enam ju päris nii põnev kui päris alguses oli vererõhu näitajale kaasa elada ja neid treeningu lugusid lugeda? 

Loe rohkem

Toitumine
TOOMAS LUHATSI BLOGI “VERINE RÕHK”
53. PEATÜKK: “Pikk paus” Ma ei ole vahepeal treeninud. Kohe üldse mitte. Ja väike ujumine või muruniitmine ei lähe antud juhul arvesse – nii palju kui mulle ka ei meeldiks seda krediiti välja võtta. Ehk siis – ei ole mõtet leida põhjuseid miks ma pole midagi teinud, vaid pigem hakkame aga uuesti treenima ja läheme […]

Loe rohkem

Toitumine
MEIE TOITUMISNÕUSTAJA: ENEL VESIAID
Minu teekond toitumisnõustaja ameti juurde on saanud alguse elukestvalt iseenda, oma pere ja lähedaste vajadusi märgates. Tundes, et vajan enam teadmisi üldiste tervist  mõjutavate tegurite suhtes, läbisin Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžis tervisejuhi õppekava toitumise spetsialiseerumisega.

Loe rohkem

Toitumine
TOOMAS LUHATSI BLOGI “VERINE RÕHK”
52. PEATÜKK:’’ “Maksakaste” Vahepeal on nii palju vett merre voolanud, et loodetavasti keegi ei pane pahaks, et ma pole väga kirjutanud. Põhjused on iseenesestmõistetavad, seega põhjendama ei pea. 

Loe rohkem

Toitumine
TOOMAS LUHATSI BLOGI “VERINE RÕHK”
51. PEATÜKK: “Kaalu pärast” Mille pärast Sa trennis käid? Päris alguses võib-olla ma käisin uudishimuga seotud kerge hirmu pärast, sest see vererõhu näit oli ikkagi suur. Siis hiljem ilmselt käisin sellepärast et mulle omamoodi see tehnoruum meeldis, aga võimalik ka et rohkem meeldis seltskond ja Eric ja Maarit ja mõtisklused või ka hea ladus huumor. 

Loe rohkem

Toitumine
TOITUMISARST KRISTEL EHALA-ALEKSEJEV: ÜLEKAALUPÄEV JA PAASTUAJA ALGUS
4. märts on päev, mis on pühendatud maailmas ülekaalust tingitud probleemide teadvustamisele,  langedes sellel aastal kokku paastuaja algusega. Paastu on peetud siinmail läbi sajandite. Olgu siis seotuna religioosse kombestikuga või sooviga tervist toetada. Lisaks on paastu eri vormid saanud populaarseteks kaalu ohjamise viisideks.

Loe rohkem

Translate »