27. PEATÜKK: “Tagasilöögid”

Sel nädalal sain kaks korda treenida, sealjuures ühel korral olin enne treener Eric Brauerit meie võimlemissaalis ja jõudsin pool tundi omaette rahmeldada. 

Suurepärane, lihtsalt väga mõnus. Ebareaalne, kuidas ma seda kõike igatsesin. Ja mis siin salata, oli ka tagumine aeg valitud rajale tagasi pöörduda, sest kuu aega, mis vahele jäi – on mõjunud nii mu vaimsele kui füüsilisele, rääkimata tervislikust vormist. 

Vererõhul on 10 pügalat ülemisel juures ja kaalu on lisandunud 1,5kg. Mingis mõttes pole seda palju, aga on väga selgelt näha – et nii kui 2 korda nädalas treeninguid ära jäävad on käes mured – ja ma ei soovi neid. Sealjuures on kõige huvitavam see, et saad suurepäraselt ka aru, et kaalu lisandub, et sööd rohkem kui enne ja et füüsis halveneb. Ja Sa ei suuda väga sinna midagi parata, lähed eluga kaasa. Aga ei tohi minna. Ei tohi alla anda ja ei tohi murduda. Kindlalt edasi, toidukogused uuesti väiksemaks, treeningud 2 korrale nädalas tagasi. 

Kas see on lihtne? Kuidas võtta. See kindlasti ei ole ka raske, aga mis ma rõhutada soovin on see, et ilma treeninguta ei ole see väga tehtav. Treeningurütm, distsipliin ja rutiin – aitab meil saavutada toitumise eesmärke ja sealt edasi vererõhu numbreid. Peamine on mitte ennast kuidagi haletseda või järeleandmisi teha, eriti siis kui järg on käest ära kadunud ja mingil põhjusel on tulnud kas paus või mõni muu tagasilöök. Tuleb ennast põrandalt kokku korjata, patšokid sirgeks lüüa ja uuesti sadulasse, sest kõik kes arvavad, et selliseid eesmärke endale seades purjetad elust läbi, nagu soe nuga läbi külma või – pole ilmselgelt kunagi midagi taolist proovinud. 

Tagasilöögid on selleks, et neid ületada. Põrutame edasi!

P.S. Pilt on tehtud Vikerraadios, kus mul lubatakse kolmapäeviti ja neljapäeviti kella 16st 18ni inimestele head muusikat mängida.

Jätkub…..

Broneeri aeg Dr Anneli Talviku vastuvõtule

Loe ka teisi Toomas Luhatsi blogi peatükke