Perearstikeskus
Back

Kui kaua te plaanite tervena elada?

Meie ravimeeskond aitab parandada tervist ja elukvaliteeti. Suuname Teid eluviiside muutmise teekonnal, aga seda arsti pilgu all. Pakume teadmist ja teadlikkust, mis aitab püsida terve – beebieast kõrge vanuseni.

Vaimne tervis

Vaimne tervis
Kuidas teismelisega sidet hoida?
2023. aasta alguses ilmunud Eesti Inimarengu Aruanne, mis oli pühendatud vaimse tervise ja heaolu teemale, käsitles muuhulgas ka seda, kuidas mõjutavad peresuhted erinevate pereliikmete vaimset tervist ja heaolu. Analüüsides erinevate rahvusvaheliste andmekogumite põhjal 10 – 15-aastaste laste eluga ja peresuhetega rahulolu ilmnes, et peresuhetega rahulolu hinnangud mõjutavad laste eluga rahulolu vanuseti, sooti ja perevormiti erinevalt. […]

Loe rohkem

Vaimne tervis
MIKS TEIE PERE VÕIB VAJADA PERENÕUSTAMIST
Perekond koosneb sageli kõige olulisematest sidemetest, mis inimestel üksteisega on. Enamik peresid kogevad siiski lahkarvamusi, stressi või konflikte. Siin tulebki sageli mängu perenõustamine, mis võib olla lihtne viis murede väljendamiseks ja seoste leidmiseks perenõustaja toel. Põhjused, millal otsida välist tuge Kärgpere – Seda tüüpi peredes võib olla raske orienteeruda, eriti kui laste elus on endiselt seotud […]

Loe rohkem

Vaimne tervis
JÕULUVANA KINGIKOTTI: KINGI RÕÕMU, KINGI TERVIST!
Juba rahvatarkus ütleb “Hea tervis on õnneliku elu aluseks”, sest terveks olemine teeb meid rõõmsaks ja paneb silmad särama.

Loe rohkem

Vaimne tervis
Transkraniaalne alalisvoolu stimulatsioon (tDCS) teraapia – üks uusimaid depressiooni/ärevuse ravimeetode
Transkraniaalne alalisvoolu stimulatsioon on olemuselt väga kiire, lihtne ja ohutu. tDCS-i toimel korrastub peaaju rakkude tegevus, mis väljendub depressiooni, ärevuse ja teiste psüühiliste sümptomite taandumises.

Loe rohkem

Vaimne tervis
VAIMSE TERVISE SPETSIALIST EVA ZUPPING: TDCS – HEA VÕIMALUS KOROONA-AEGSET VAIMSET KURNATUST LEEVENDADA
Koroona-periood on paljusid meie seast vaimselt kurnanud. Paljud vaimse tervise asjatundjad on seisukohal, et COVID-19 aastatele järgneb veel pikaks ajaks vaimse tervise kriis.

Loe rohkem

Vaimne tervis
MEIE PSÜHHOLOOG-PERENÕUSTAJA: MARIANN MÄRTSIN
Sinu Arsti Vaimse Tervise keskuses võtab alates jaanuarist vastu perenõustaja ja psühholoog Mariann Märtsin, PhD.

Loe rohkem

Vaimne tervis
Kehakaal ja seda mõjutavad tegurid
Kaasaegsed teadmised inimkeha toimimisest näitavad, et kaalukontroll on kordades keerulisem, kui vaid toiduga saadud ja liikumisega kulutatud energia hindamine. Teadusuuringutel põhineva informatsiooni kaalukontrolli mõjutavate faktorite kohta võtab kokku dünaamiline energia tasakaalu mudel ehk kaalukontrolli mudel (vt joonis 1).

Loe rohkem

Vaimne tervis
MIKS NÕUAB LAPS, ET VANEM SAMA LUGU MITU KORDA ETTE LOEB? MIS ON BIBLIOTERAAPIA?
Nii lapsele kui täiskasvanule võib vahel tunduda, et üks hea raamat võib enesetunnet parandada isegi rohkem kui oma mure sõbraga jagamine.

Loe rohkem

Vaimne tervis
ENERGIAT JA RÕÕMU ON ROHKEM!
Kaisa, 43 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Elasin nagu vaevas, õhtuti oli raske magama jääda ja hommikul väga väsinud. Miski ei pakkunud enam rõõmu ning asjad, mis varasemalt silma särama panid, ei huvitanud enam.

Loe rohkem

Vaimne tervis
Vaimse tervise spetsialist alustab märtsist
Alates märtsist töötab meil vaimse tervise spetsialist, et aidata neid inimesi, kel seoses koroonakriisiga või muudel põhjustel on tekkinud unehäired, ärevus, paanika või muid vaimse tervise muresid.

Loe rohkem

Vaimne tervis
PSÜHHOTERAPEUT SOOVITAB: hoidke füüsilist, mitte psühholoogilist distantsi! 
Üha rohkem räägitakse sellest, missuguse jälje on jätnud koroonapandeemia vaimsele tervisele. Nüüdseks on luhtunud ka lootused, et sügiseks on viirus võidetud ja elu läheb edasi vanaviisi. Õhus on hoopis uued piirangud. 

Loe rohkem

Vaimne tervis
Toomas Luhatsi blogi “Verine rõhk”
Oleme oma tööd ja missiooni, aidata inimesel ise enda arst olla, teinud juba pikemat aega, aga need edulood jäävad alati arsti ja patsiendi vahelise konfidentsiaalsuse tõttu varjatuks.

Loe rohkem

Translate »