Kahe väikelapsega kodus olles jääb mul kahekesiaega beebitütrega vajaka. Seega otsustasime koos Beebispaasse minna!

Käime kogu perega arsti juures perearstikeskuses Sinu Arst. Nüüd, kui meiega liitus Jete-Liisa (2 k), hakkasime temagagi seal iga kuu mõõtmas-kaalumas ja tervisekontrollis käima. Kuna Jete lihased kaldusid vastsündinuna ületoonusele, küsis arst, kas tahaksime katsetada nende uut Beebispaad, kus titad saavad sünnist saati veeteraapiat. Vesi teadupärast mõjub rahustavalt ja aitab lihastel õigesti areneda.

Kohale jõudes üllatusin meeldivalt. Füsioterapeut Aire ootas meid juba vastuvõtus, võttis beebi koos turvahälliga enda kätte ja juhatas spaasse. Tegu on väikese ruumiga, kus on üks suurem ja kolm pisikest sügavat beebivanni. Ühte neist oligi Jete-Liisale soe vesi valmis lastud. Aire võttis Jetekese ise riidest lahti, tegi temaga natuke võimlemisharjutusi, jutustas, silitas ja masseeris last. Mina vaatasin kõrval ja heldisin: tõeliselt tore teenindus, nagu beebi olekski spaasse sattunud. Või no tegelikult ju sattuski!
Pärast väikest tutvust ja beebi usalduse võitmist pani terapeut talle ujumisrõnga ümber kaela ning jätkas teraapiat sügavas vannis. Jetele meeldis väga – Aire suhtles temaga sõbralikult, ujutas ja pani ta isegi üleni vee alla sukelduma. Viimane Jetele päris mokkamööda polnud, kuid ta andestas ruttu.

Koha looja perearst Anneli Talvik ütleb, et kõigile soovijaile avatud Beebispaad tehes lähtuti põhimõttest, et laste tervisega tuleb tegeleda enne, kui tõsised mured tekivad. Tervise võti oled sa ise, mitte arst. Spaas tegelevad beebidega siiski spetsialistid – füsioterapeudid, refleksoloog, massöörid –, et vanemad võiksid end kindlalt tunda.

Mulle väga meeldib, et lähenemine on siin hästi personaalne: igale beebile lastakse uus vesi ning selles ei kasutata grammigi kloori ega muid keemilisi aineid. Kui laps on kolme-neljakuune, kolib ta väiksest vannist suuremasse, kuhu mahub korraga mitu beebit. Algul näitab terapeut, kuidas last ujutada, hiljem saavad vanemad seda ise teha. Veeteraapia juurde võib tellida puudutus- ja tegevusõppe, kus õpid beebit silitama, masseerima ja temaga võimlema. Titaga saab ujuda ka isa ning veeteraapiat võib teha isegi perega: beebi on vannis ema ja isaga. Meie Jete-Liisaga igatahes jätkame iganädalast spaatamist!

TEKST: Elin Järvesaar, ajakiri “Pere ja Kodu”
KUS: Tallinn, Veeerenni 53a, neljas korrus
HIND: Veeteraapia15€, ujutamine koos tegelusõppega 25€, peretund 50€

Vaata lisainformatsiooni beebispaast

Broneeri aeg beebispaasse