Sageli lapsed ei kurda valude ega vaevuste üle. Kuid rühihäiretest ja keha ebasümmeetriatest põhjustatud vaevused ilmnevad aastate jooksul.

Kui näed lapsel ebasümmeetriaid abaluudes, rangluudes vms, siis tuleks kindlasti vastuvõtule pöörduda. Kuna mitteprofessionaalse pilguga on tihti raske ebasümmeetriaid tuvastada, siis soovitame kahtluse korral kindlasti tulla rühikontrolli.

Kas see teraapia aitab ka erinevate valude vastu, mida laps kurdab?

Ebasümmeetriline vaagen on paljudel juhtudel rühihäirete ja skolioosi põhjuseks ning samuti paljude teadmata põhjustel tekkinud valude algeks. Rohkem kui 80% lastest on vaagnaluu nihkes.  C-kujulise skolioosi puhul piisab tihti ka ainult vaagna korrigeerimisest ning hilisemast süstemaatilisest kontrollimisest. S-kujulise skolioosi puhul on just teraapia seeriad olulise tähtsusega, eriti kasvueas laste puhul.

Mis on yumeiho teraapia eesmärk?

Teraapia eesmärk on hoida kasvueas vaagen sümmeetriline ning lülisammas sirge. Yumeiho teraapia on parendanud hulgaliselt erinevaid rühihäireid ja ebasümeetriast tulenevaid vaevuseid ning ennetanud paljusid skolioosi juhtumeid. Loomulikult on iga skolioos individuaalne ning tulemused sõltuvad paljudest erinevatest asjaoludest.

Mida peaksin teadma vastuvõtule tulles?

Rühi kontrolli viib Sinu Arsti Lastekeskuses läbi Yumeiho (7dan) terapeut Dr. Maciej Dluski, kes on üle 30a tegelenud laste skolioosi ennetusega, võttes vastu patsiente mitmetes Euroopa linnades konsultatsiooniks ja rühikontrolliks.

Vastuvõtt koosneb intervjuust, visuaalsest läbivaaatusest, palpatsioonist ning vajadusel manipulatsioonist valutul moel, et korrigeerida lülisamba ja vaagnaluu asendit ning jalgede pikkust. 

Kui on olemas röntgeni, MRT vms uuringute tulemused, palume vastuvõtul sellest teada anda.

Rühikontrolli palume kaasa võtta mugavad sportlikud riided ja sokid. Yumeiho teraapiat viiakse läbi põrandal matil, läbi riiete.

Vastuvõtul annab Dr. Dluski keha rühti ja seisukorda arvestades soovitused, kas ja kui tihedalt on rühikontroll või yumeiho teraapia läbiviimine vajalik, et saavutada parim tulemus.

Loe Yumeiho teraapiast lisaks meie blogist

Rühikontrolli Yumeiho meetodil viiakse Eestis läbi ainult Sinu Arsti Terviseteenustes

BRONEERI AEG

TUTVU YUMEIHO HINNAKIRJAGA