SA Lastekeskus

Tutvustav informatsioon

Oleme siin leheküljel välja toonud meie lastekeskuse teenused, hinnakirja ja kollektiivi.

Tervele täiskasvanule pannakse tugev alus lapsena. Periood beebiea algusest teismeea lõpuni on otsustava tähtsusega. Meie eesmärk on rõhutada vaimse ja füüsilise tervise olulisust ning toetada tervet peret oskustega, kuidas haiguseid ennetada.

Meie Lastekeskuses käivad terved imikud, väike- ja koolilapsed profülaktilistes tervisekontrollides.
See on eraldi mängualaga tsoon ning seal on olemas ka hubane ruum beebi toitmiseks.

Hea tervisega laps mängib ja õpib hea meelega. Lastekeskus aitab õppida, kuidas väärtustada tervist ja tervislikku eluviisi.

Hindame kõrgelt vaimset tasakaalu ning oskust seda saavutada ja hoida. Teame, et seda saab õppida ja treenida: pakume psühhoteraapiateenuseid nii väikelastele kui noorukitele, enamasti kaasatakse vastuvõtule ka lapsevanem(ad). Kasvava organismi kehalise tervise ja heaolu toetamiseks pakume laste ja noorukite rühi hindamist ja korrigeerimist Yumeiho meetodil, massaaži- ja füsioteraapia teenuseid.

SA Lastekeskuse teenused

Tervisekontrollides jälgitakse lapse arengut, kasvu, kaalu, kuulmist, nägemist ja kõnet. Lisaks aidatakse kujundada lapse tervislikke toitumis- ja liikumisharjumusi ning nõustatakse kõigis teistes terviseküsimustes. Nakkushaiguste ennetamiseks viiakse läbi vaktsineerimisi.

Meie arstikeskuses on Lastekeskus, kus käivad terved imikud ja väikelapsed profülaktilistes tervisekontrollides. See on eraldi mängualaga tsoon ning seal on olemas ka hubane ruum beebi toitmiseks. Siiski palume haige või haiguskahtlase lapsega sellesse tsooni mitte tulla, et nakkust mitte levitada.

Juhul, kui laps on haigestunud, aga teil on pandud aeg terve lapse läbivaatuseks Lastekeskusesse, palume meid sellest koheselt telefoni või meili teel informeerida. Leiame siis sobiva lahenduse, näiteks kutsudes lapse vastuvõtule arstikeskuse teise kabinetti täiskasvanute alale või nõustades telefoni teel. Samuti palume lastekeskusesse mitte kaasa võtta tõbiseid väikeseid õdesid või vendi.

Palume seda soovitust austada, et kaitsta terveid lapsi.

Kestvus: 30 min, kui soovite pikemat vastuvõttu, palume broneerida mitu aega.

Kui laps on haigestunud või saanud pisitrauma/vigastuse, mida teha?

Meie pooldame esmase viirusnakkuse korral lihtsaid koduseid ravimeetodeid, looduslikke vahendeid ja toetavat paranemiskeskkonda. Kui ema või isa ei tea, kas laps vajab haigestumise ajal midagi rohkemat kui naturaalne, looduslik rahvameditsiin, võib tulla meie juurde konsultatsioonile ka haige lapsega.

Aitame lühikonsultatsiooniga peresid, kes tahaksid pidada nõu või kes tahaksid lihtsalt kindlust saada, et kõik on hästi. Meie kogenud perearst määrab kiirteste ja vereproove kohapeal. Aitame valida turvalise ravitaktika nii kõrva- kui kõhuvalu või muude esmaste haigusnähtude korral. Pakume ka refleksoteraapiat lapse immuunsuse tõstmiseks.

Traumade ja vigastuste korral saab haav korrektselt puhastatud ja seotud, lisaks soovitused paranemiseks. Vajadusel suuname röntgenisse.

Vastuvõtuaega broneerides tuleb kindlasti öelda, et lapsel on tekkinud haigusnähud, nii ei suunata teda tervete laste keskusesse, vaid meie arstikeskuse poolele.

Kaitseme terveid lapsi!

Kestvus: 30 min, kui soovite pikemat vastuvõttu, palume broneerida mitu aega.

Sinu Arstis on peremeditsiini eriarstid oskuslikult jälginud imikuid ja väikelapsi nende terviseteekonnal juba üle 20 aasta.

Kuna siiani on siiski palju vanemaid, kes soovivad, et nende last jälgiks ka lastearst, pakume väga suure kogemusega lastearsti vastuvõttu lastele, muidugi alates sünnist kuni 19. eluaastani.

Vastuvõtule on oodatud lapsed, kellel on mõni keeruline terviseprobleem/lastehaigus, või vanemad, kes soovivad juurde teist arvamust või kindlustunnet, et nende beebiga/väikelapsega/noorukiga on kõik korras.

Sinu Arst Lastekeskuses töötab üle 30-aastase kogemusega lastearst Dr. Karin Uibo.

Kestvus: 30 min

Beebidele on õrn kätega puudutus sageli väga lõõgastav ja sellel on palju ravitoimeid sest puudutus on sündides beebide kõige arenenum meel.

Kuidas saab massaažiteraapia aidata?

Massaažiteraapia aitab stimuleerida vereringet  ja kiirendada lihaste arengut. Samuti on massaažiteraapia kasulik, kui imikutel on seedeprobleeme, nn gaasid, kõhukinnisus, koolikud.

Lisaks tõstab massaažiteraapia beebi sensoorset kehateadlikkust, soodustab aju ja närvisüsteemi kasvu ja arengut. Loomulikult aitab massaažiteraapia vabaneda tekkinud emotsionaalsest stressist, tänu millele magavad beebid paremini. i

Massaažiterapeut võtab alati arvesse iga beebi individuaalseid tervise vajadusi tulenevalt beebi füüsilisest ja kognitiivsest arengust.

Massaaži tulles:

 • palume tulla teraapiasse puhanud ja toidetud beebiga. Soovitavalt võiks viimasest toitmisest olla möödas 30 min
 • viimasest vaktsineerimisest peab olema möödunud vähemalt 3 päeva

Kestvus: 30 min

Me kõik teame, et beebi jalad on imearmsad. Kuid kas teadsite, et need võivad olla salarelvad, kui on vaja rahustada beebit kellel on tulemas hambad või lihtsalt vajavad rahustamist?

Refleksoloogia on õrn tehnika, mis mõjutab teatud kehapiirkondi ja -süsteeme jalgade nn refleksipunktide kaudu. Meie terapeut teab täpselt, kus ja kuidas beebi jalgu masseerida, nii et see aitab teil läbida need rasked päevad, mil miski ei tundu toovat leevendust.

Refleksoloogia kasutegurid beebidele:

 • Suurepärane beebide lohutamiseks pärast traumaatilist sünnitust
 • Parandab kaalutõusu (eriti kasulik enneaegsetele imikutele)
 • Leevendab hammaste tulekust või külmetusest tulenevat ebamugavust
 • Aitab lümfisüsteemil eemaldada lapse kudedest toksiine pärast ägedat haigust
 • Aitab tugevdada imikute immuunsüsteemi
 • Leevendab seedehäireid nagu koolikud/refluks/kõhukinnisus
 • Parandab vereringet
 • Aitab reguleerida unemustreid

Palun teavitage registratuuri kui broneerite refleksoteraapia aega oma haigestunud beebi jaoks, et saaksime broneerida teile tervetest beebidest eraldi toa.

Kestvus: 30 minutit

Laste füsioterapeudid on Teie „võsukese“ liikumisspetsialistid. Liikumine pakub teie lapsele võimalust avastada oma keha ja seejärel uut maailma enda ümber.

Meie füsioterapeutidel on teadmised imikute ja väikelaste motoorset arengut puudutavate verstapostide ning tavaliste luu- ja lihaskonna seisundite alal. Nad kasutavad mängu, suhtlemist ja lapse kaasamist, et uurida lapse võimeid ja liikumismustreid ning rakendada tegelusprogramme, mis toetavad lapse eakohast arengut.

Levinud arenguprobleemid:

 • Vähenenud kõhuli oleku taluvus
 • Roomamine, hiline käputamine, istumine, kõndimine
 • Erinevate liikumismustrite kasutamine nagu varvastel kõndimine jne
 • Kohmakus
 • Lastel on raskusi hüppamise, viskamise ja püüdmisega, jne

Lisaks on laste füsioterapeutidel eriteadmised beebide ja väikelaste jaoks ainulaadsete luu- ja lihaskonna seisunditest.

Tavalised luu- ja lihaskonna seisundid on järgmised:

 • Pea ühe külje eelistus
 • Selja ülesirutus
 • Mured jalgade asendi pärast
 • Madal ja tõusnud lihastoonus
 • Liigeste liigne painduvus

Lapsevanema kaasamine teraapiasse ja hea koostöö füsioterapeudiga loob optimaalsed tingimused teraapia õnnestumiseks: räägime, nõustame ja õpetame lapsevanemaid ka kodus võimalikult palju lapse arengusse panustama.

Kestus: 30 minutit

Aja broneerimine Lastekeskusesse

Broneeri aeg mugavalt ja kiirelt veebiregistratuuris. Ja kindlasti märgi lapse isikukood.

Asukoht

Võta meiega ühendust

Võta meiega ühendust ja küsi lisainformatsiooni.

Helista 7151 702 või mobiili numbril 551 5572 /
E-post lastekeskus@sinuarst.ee

  Pakume lastele veel

  Teenuste hinnakiri SA Lastekeskuses

  Perearsti vastuvõtt (30 min)

  80,00 €

  Perearsti konsultatsioon (15 min)

  40,00 €

  Pereõe vastuvõtt (30 min)

  35,00 €

  Pereõe konsultatsioon (15 min)

  15,00 €

  Lastearsti vastuvõtt (30 min)

  80,00 €

  Beebide massaažiteraapia

  30,00 €

  Refleksoloogia beebile

  25,00 €

  Füsioteraapia beebidele ja väikelastele 

  30,00 €

  Aja broneerimine Lastekeskusesse

  Broneeri aeg mugavalt ja kiirelt veebiregistratuuris. Ja kindlasti märgi lapse isikukood.

  SA Lastekeskuse kollektiiv

  Dr. Anneli Talvik

  Peremeditsiini eriarst, PhD

  Eneli Liivamäe

  Pereõde

  Elisa Arus

  Füsioterapeut/ Beebiujutaja

  Kaie Kutsar

  Ämmaemand / Terapeut / Beebiujutaja / Massöör

  Dr. Kristi Otsmaa

  Peremeditsiini eriarst

  Liisi Juhe

  Pereõde / Lapsehoolduspuhkusel

  Stella Salula-Konkov

  Beebiujutaja / Massöör

  Dr. Karin Uibo

  Lastearst

  Ülle Tiganik

  Pereõde

  Aire Ilumäe

  Terapeut/ Beebiujutaja / Massöör / Refleksoloog

  Dr. Olga Horeniuk

  Peremeditsiini eriarst

  Anna Pahhatajeva

  Pereõde

  Kertu Person

  Terapeut / Beebiujutaja / Massöör