SA Lastekeskus

Tutvustav informatsioon

Oleme siin leheküljel välja toonud meie lastekeskuse teenused, hinnakirja ja kollektiivi.

Tervele täiskasvanule pannakse tugev alus lapsena. Periood beebiea algusest teismeea lõpuni on otsustava tähtsusega. Meie eesmärk on rõhutada vaimse ja füüsilise tervise olulisust ning toetada tervet peret oskustega, kuidas haiguseid ennetada.

Meie Lastekeskuses käivad terved imikud, väike- ja koolilapsed profülaktilistes tervisekontrollides.
See on eraldi mängualaga tsoon ning seal on olemas ka hubane ruum beebi toitmiseks.

Hea tervisega laps mängib ja õpib hea meelega.
Lastekeskus aitab õppida, kuidas väärtustada tervist ja tervislikku eluviisi.

Hindame kõrgelt vaimset tasakaalu ning oskust seda saavutada ja hoida. Teame, et seda saab õppida ja treenida: pakume psühhoteraapiateenuseid nii väikelastele kui noorukitele, enamasti kaasatakse vastuvõtule ka lapsevanem(ad). Kasvava organismi kehalise tervise ja heaolu toetamiseks pakume laste ja noorukite rühi hindamist ja korrigeerimist Yumeiho meetodil, massaaži- ja teraapiateenuseid.

SA Lastekeskuse teenused

Meie arstikeskuses on Lastekeskus, kus käivad terved imikud ja väikelapsed profülaktilistes tervisekontrollides. See on eraldi mängualaga tsoon ning seal on olemas ka hubane ruum beebi toitmiseks. Siiski palume haige või haiguskahtlase lapsega sellesse tsooni mitte tulla, et nakkust mitte levitada.

Juhul, kui laps on haigestunud, aga teil on pandud aeg terve lapse läbivaatuseks Lastekeskusesse, palume meid sellest koheselt telefoni või meili teel informeerida. Leiame siis sobiva lahenduse, näiteks kutsudes lapse vastuvõtule arstikeskuse teise kabinetti täiskasvanute alale või nõustades telefoni teel. Samuti palume lastekeskusesse mitte kaasa võtta tõbiseid väikeseid õdesid või vendi.

Palume seda soovitust austada, et kaitsta terveid lapsi.

Tervisekontrollides jälgitakse lapse arengut, kasvu, kaalu, kuulmist, nägemist ja kõnet. Lisaks aidatakse kujundada lapse tervislikke toitumis- ja liikumisharjumusi ning nõustatakse kõigis teistes terviseküsimustes. Nakkushaiguste ennetamiseks viiakse läbi vaktsineerimisi.

Kestvus: 30 min, kuid kui soovite pikemat vastuvõttu, palume broneerida mitu aega.

Kui laps on haigestunud või saanud pisitrauma/vigastuse, mida teha?

Meie pooldame esmase viirusnakkuse korral lihtsaid koduseid ravimeetodeid, looduslikke vahendeid ja toetavat paranemiskeskkonda. Kui ema või isa ei tea, kas laps vajab midagi rohkemat kui naturaalne, looduslik rahvameditsiin, võib tulla meie juurde konsultatsioonile ka haige lapsega. Aitame lühikonsultatsiooniga peresid, kes tahaksid pidada nõu või kes tahaksid lihtsalt kindlust saada, et kõik on hästi.
Meie kogenud perearst määrab kiirteste ja vereproove kohapeal. Aitame valida turvalise ravitaktika nii kõrva- kui kõhuvalu või muude esmaste haigusnähtude korral. Pakume ka refleksoteraapiat lapse immuunsuse tõstmiseks.

Traumade ja vigastuste korral saab haav korrektselt puhastatud ja seotud, lisaks soovitused paranemiseks. Vajadusel suuname röntgenisse.

Vastuvõtuaega broneerides tuleb kindlasti öelda, et lapsel on tekkinud haigusnähud, nii ei suunata teda tervete laste keskusesse, vaid meie arstikeskuse poolele.

Kaitseme terveid lapsi!

Siiani on palju emasid, kes soovivad, et nende lapsega tegeleks lastearst. Kuigi meie perearstid on oskuslikult jälginud imikuid ja väikelapsi nende terviseteekonnal juba 20 aastat, saame soovi korral pakkuda pikaajalise kogemusega lastearsti konsultatsioone lastele alates sünnist kuni 19. eluaastani.

Oodatud on patsiendid, kellel on mõni keeruline terviseprobleem/lastehaigus või kes soovivad juurde teist arvamust kui ka need, kes soovivad kindlustunnet, et nende beebi/väikelapsega on kõik korras.

Meie lastekeskuses töötab üle 30-aastase kogemusega lastearst Dr. Karin Uibo.

Kestvus: 30 min, kuid kui soovite pikemat vastuvõttu, palume broneerida mitu aega.

Ämmaemand juhendab, jälgib ja nõustab naisi kogu nende viljaka perioodi kui ka ülemineku ea vältel. 

Ämmaemanda vastuvõtule saab pöörduda:

 • normaalse raseduse jälgimiseks kuni sünnituseni (k.a. vajalikud analüüsid ja uuringud)
 • sünnitusjärgseks kontrolliks 6-8 nädalat peale sünnitust
 • sünnitusjärgseks visiidiks emale ja lapsele (umbes 2 nädalat peale sünnitust)
 • vastsündinu toitmiseks sh. imetamisnõustamiseks
 • emakakaelavähi skriininguks (PAP, HPV, jt)
 • seksuaaltervise ja rasestumisvastase vahendi valikuga seotud nõustamiseks
 • rinna tervise nõustamiseks
 • üleminekuea vaevuste leevendamiseks

Kestvus: 60 min

Massaažil on beebile palju kasutegureid: massaaž toetab beebi füüsilist arengut, stimuleerib tema vereringet ja kesknärvisüsteemi. Puudutuse toimel suureneb organismis õnnehormooni (oksütotsiini) taseme tõus ja väheneb stressihormooni (kortisooli) hulk. Massaaž mõjutab positiivselt ka beebi une kvaliteeti ja vähendab beebi ärrituvust. Uuringute põhjal on täheldatud, et massaažil on ka kaaluiivet suurendav mõju.

Massaaži ootame beebisid alates 2,5-st elukuust (nooremate beebide puhul konsulteerida arsti või terapeudiga).

Massaaži tulles:

 • Võimalusel palun tule massaaži puhanud ja söönud beebiga. Vahetult enne ei ole hea beebit toita ning söömisest võiks olla möödas umbes tund.
 • Juhul kui beebi on saanud vaktsiini, võiks vaktsineerimisest olla möödas vähemalt 3 päeva.

Kestvus: lapsevanem peaks arvestama ajakuluga 30 minutit

Refleksoloogiaga saab aidata terveid beebisid, kellel on koolikuvalud, probleemid unega, ärrituse või stressi nähud. Samuti parandab see ainevahetust ning aktiveerib hormoonide ja ensüümide tootmist ja mõjub positiivselt meeleolule.

Haigele beebile, eriti ägeda haiguse järgsel perioodil soovitame samuti refleksoloogiat, sest see aitab beebil lõõgastuda, tugevdab ta immuunsüsteemi ja aktiveerib vereringet, viies kehast välja jääkaineid.

Palume haige ja haiguskahtlase beebiga refleksoloogiasse aega broneerides sellest keskust informeerida, et saaksime lapse suunata teise vastuvõtukabinetti.

Kestvus: lapsevanem peaks arvestama ajakuluga 30 minutit

Eesmärgistatud arendustegelus lähtuvalt individuaalsest vajadusest (passiivsed ja aktiivsed harjutused, funktsionaalsed asendid ja tegevused).

Beebide ja väikelaste teraapia üks peamisi eesmärke on lapse liigutusliku arengu toetamine ning eakohaste motoorsete oskuste arendamine. Beebina läbitud arenguetapid nagu pööramine, roomamine ja käputamine on aluseks lapse edasisele arengule: õiged liigutusmustrid ja keha ühtlane toonus tagavad selle, et teie laps areneks tubliks ja terveks põnniks. On teada, et lapsel, kes ei õpi roomama ja käputama, jäävad seljalihased nõrgaks ja see võib olla probleemiks terve elu jooksul. Miks mitte anda oma lapsele kaasa hea toonus kogu eluks?

Hea koostöö vanemaga ja vanema kaasamine teraapiasse loob tingimused teraapia parimaks õnnestumiseks: vestleme, juhendame, õpetame ema ja isa lapse arengusse maksimaalselt panustama.

Kestvus: lapsevanem peaks arvestama ajakuluga 30 minutit

Unenõustamine

Kui teie laps on natuke vanem või tunnete, et tal on uneprobleeme, mis ei sobi ühegi paketi raamidesse (nt lasteaia- või koolistress, uue beebi tulek, hirmuunenäod jne), siis ootame teid kliinikusse unenõustaja konsultatsioonile.

Üksikkonsultatsioonile ootame ka neid, kes ei ole veel päris kindlalt otsustanud unekooliga alustada või on mõne unepaketi juba lõpetanud ning soovivad unenõustajalt veel eel- või järelkonsultatsiooni.

NB! Konsultatsiooni käigus ei kirjutata lapsele uneplaani.

Üksikkonsultatsioon toimub meie kliinikus või soovi korral videokõne vahendusel.

Kestvus: 30 või 60 min

 

Rohkem infot unenõustamise kohta leiad Unenõustamise kodulehelt.

Esimene konsultatsioon (kuni 90 min) toimub meie kliinikus (või soovi korral videokõne vahendusel), kus arutatakse läbi lapse une küsimustik, kõik võimalikud probleemid ning pere soovid ja ootused. Kohtumise järgselt koostatakse detailne uneplaani, mis on loodud just Sinu lapse jaoks.

Vastavalt pere vajadustele toimub nädala jooksul teine konsultatsioon (kuni 60 min), et arutada läbi kogemused, õnnestumised ja probleemid. Saame meetodeid kinnistada, vajadusel midagi muuta. See on enamasti kõige olulisem kohtumine, kuna lapsevanematel tekib peale unekooliga alustamist palju muljeid ja küsimusi.

Edasine tugi toimub nädala jooksul e-maili teel, et jagada nõuandeid edaspidiseks unekooli jätkamiseks, juba omandatut veelgi kinnistada ning olla veendunud, et kõik on jätkuvalt hästi ja plaanipärane.

Paketi lõppedes saab järeltoena alati kasutada unenõustaja üksikkonsultatsiooni meie kliinikus (või soovi korral video vahendusel).

Rohkem infot unenõustamise kohta leiad Unenõustamise kodulehelt.

Kui Sul ei ole soovi või võimalust oma beebiga kliinikusse kohale tulla või oled lihtsalt veidi kurnatud, siis selle paketi raames on hea võimalus kutsuda unenõustaja koduvisiidile. Sisuliselt on kõik sama nagu esimeses paketis, kokku toimub kaks konsultatsiooni, esimene visiit Sinu kodus (120 min) ja nädala jooksul teine visiit (60 min), kas Sinu kodus või soovi korral video vahendusel. Edasine tugi toimub nädala jooksul e-maili teel, et jagada nõuandeid edaspidiseks unekooli jätkamiseks, juba omandatut veelgi kinnistada ning olla veendunud, et kõik on jätkuvalt hästi ja plaanipärane.

 

See pakett annab hea võimaluse vaadata kodus üle kõik lapse une jaoks loodud tingimused ning unenõustaja saab jagada parimaid soovitusi muutusteks. Loomulikult koostatakse paketi raames just Sinu lapse jaoks loodud detailne uneplaan.

Paketi lõppedes saab järeltoena alati kasutada unenõustaja üksikkonsultatsiooni meie kliinikus (või soovi korral video vahendusel).

Rohkem infot unenõustamise kohta leiad Unenõustamise kodulehelt.

Esimesed ööd unekoolis võivad olla kõigile nii emotsionaalselt kui praktiliselt keerulised. Selle paketi raames saab unenõustaja Sind kodus kohapeal nõustada ja toetada, kuidas unetreeningu jooksul erinevates olukordades toimida.

Esmalt toimub konsultatsioon telefoni teel (30 min), mille jooksul arutatakse läbi ja pannakse paika koostöö detailid, samuti vastab unenõustaja ka kõikidele Sinu küsimustele. Loomulikult koostatakse paketi raames just Sinu lapse jaoks loodud detailne uneplaan.

 

Päev 1 – öövisiit 18.00-8.00

Päev 2 – õhtune visiit 18.00-22.00 (teise, õhtuse visiidi võib teha perega kokkuleppel ka muul ajal)

Päev 3 – konsultatsioon telefoni või video vahendusel (kuni 60 min)

Edasine tugi toimub nädala jooksul e-maili teel, et veenduda, et kõik on jätkuvalt hästi ja plaanipärane.

 

Paketi lõppedes saab järeltoena alati kasutada unenõustaja üksikkonsultatsiooni meie kliinikus (või soovi korral video vahendusel).

 

NB! Seda paketti pakume ühes kuus vaid piiratud koguses. Uuri eelnevalt vabade aegade kohta unenoustamine@sinuarst.ee

 

Rohkem infot unenõustamise kohta leiad Unenõustamise kodulehelt.

Asukoht

SA Lastekeskus asub meie Veerenni Kliinikus, Veerenni 53A  (4. korrus)

SA Lastekeskuses toimub Unenõustamine ja Psühhoteraapia meie Kesklinna Kliinikus, Narva mnt 7 (3 korrus)

Võta meiega ühendust

Võta meiega ühendust ja küsi lisainformatsiooni.

SA Lastekeskus:

Helista 7151 702 või mobiili numbril 551 5572 /
E-post lastekeskus@sinuarst.ee

 

SA Lastekeskuse Unenõustamine:

Helista 7151 701 või mobiili numbril 5451 1001 /
E-post: unenoustamine@sinuarst.ee

 

SA Lastekeskuse Psühhoteraapia:

Helista 7151 701 või mobiili numbril 5451 1001 /
E-post: info@sinuarst.ee

  Pakume lastele veel

  Teenuste hinnakiri SA Lastekeskuses

  Perearsti vastuvõtt (30 min)

  60,00 €

  Perearsti konsultatsioon (15 min)

  30,00 €

  Pereõe vastuvõtt (30 min)

  20,00 €

  Pereõe konsultatsioon (15 min)

  10,00 €

  Lastearsti vastuvõtt (30 min)

  60,00 €

  Ämmaemanda vastuvõtt (30 min)

  45,00 €

  Beebide massaaž

  25,00 €

  Refleksoloogia beebile

  25,00 €

  Füsioterapeutiline nõustamine 

  30,00 €

  Unenõustaja konsultatsioon (60 min)

  80,00 €

  Unenõustaja konsultatsioon (30 min)

  40,00 €

  HEA UNE PAKETT 1 (konsultatsioonid kliinikus)

  250,00 €

  HEA UNE PAKETT 2 (koduvisiidid)

  330,00 €

  HEA UNE PAKETT 3 (öövisiidid)

  690,00 €

  SA Lastekeskuse kollektiiv

  Dr. Anneli Talvik

  Perearst, PhD / Juhataja

  Eneli Liivamäe

  Pereõde

  Elisa Arus

  Füsioterapeut/ Beebiujutaja

  Kaie Kutsar

  Ämmaemand / Terapeut / Beebiujutaja / Massöör / Lapsehoolduspuhkusel

  Dr. Kristi Otsmaa

  Perearst

  Liisi Juhe

  Pereõde / Lapsehoolduspuhkusel

  Katrin Nigul

  Unenõustaja (beebid ja lapsed)

  Dr. Karin Uibo

  Lastearst

  Ülle Tiganik

  Pereõde

  Aire Ilumäe

  Terapeut/ Beebiujutaja / Massöör / Refleksoloog

  Dr. Olga Horeniuk

  Perearst

  Anna Pahhatajeva

  Pereõde

  Kertu Person

  Terapeut / Beebiujutaja / Massöör