Unenõustamine beebidele ja väikelastele

Meil on rõõm teatada, et alates septembrist alustab meie kliinikus tööd Unenõustaja Katrin Nigul, kes on läbinud Suurbritannias, Londonis kõrgema taseme unenõustajate koolituse (OCN Level 5) ning kelle pikaajaline isiklik ja tööalane kogemus unenõustamisel toetub alati teaduslikult tõestatud meetoditele.
Unenõustamise eesmärk on anda lapsevanematele praktilised oskused ja teadmised, et kogu pere saaks kvaliteetselt puhata. Iga terve beebi ja väikelaps on suuteline magama kvaliteetset und vähemalt 12 tundi järjest, kui teda vaid õigesti suunata. Katrini suur kirg on lapsevanematele sellel teekonnal toeks olla.
Unenõustamise alla kuuluvad mitmed valdkonnad: vastsündinute hea une rituaalid, beebide unekooli meetodite rakendamine, väikelaste ja eelkooliealiste uneprobleemid. Ehk unenõustaja tegeleb beebidega, kes ei taha kuidagi öösel tududa, kui ka väikelastega, kes kipuvad näiteks öösiti oma voodist emme-issi juurde rändama.
Samuti soovitame unenõustaja vastuvõtule tulla, kui teie lapsel on kahtlustatud või diagnoositud aktiivsus-ja tähelepanuhäired või autismispektri häireid. Aktiivsus-ja tähelepanuhäire võib olla hoopiski ebapiisava une või vale unerütmi tagajärg.
Autismi spektri häiretega lastel on une kvaliteet erinev tavapärasest ja une korrigeerimine võimaldab parandada oluliselt lapse päevast toimetulekut.
Esimesel kohtumisel kliinikus, teie pere kodus või video vahendusel töötatakse läbi uneküsimustik, mis sisaldab mitmeid vajalikke teemasid, alates beebi söömisest ning päevasest ja öisest rutiinist kuni teie pere võimalike eripärade ja lapse terviseni. Koos unenõustajaga selgitatakse välja just teie lapse uneprobleemide põhjused ja seejärel koostatakse välja spetsiaalselt teie lapsele sobiv uneplaan.
Unenõustaja Katrin pakub ka öövisiite, mis on eriti kasulikud just neile lapsevanematele, kes tunnevad, et on juba pikemat aega proovinud häid unekombeid rakendada, aga see pole mingil põhjusel õnnestunud.
Loe unenõustamisest lisaks: https://www.katrinnigul.ee